علت اصلی فاجعه پلاسکو وجود جمهوری اسلامی سرمایه داری است.

ساختمان-پلاسکو-تهران

آتش سوزی در ساختمان پلا سکو تهران فاجعه ی بزرگی و غم سنگینی است که هیچگاه فراموش نخواهد شد.امر بدیست که نباید اتفاق می افتاد و کاملن قابل پیش گیری بود . هرگونه شیادی در این زمینه که مشیت الهی براین بوده محکوم است و در این چند روز، اکثر رسانه های حقیقت جوومترقی علل بروز چنین حادثه ای را توضیح داده اند.
در پشت این” کمدی الهی ” جمهوری اسلامی سرمایه داری خشن و بی رحمی قرار دارد که مدیر عاملش ولایت فقیه علی خامنه ایست و موازینش از دوران بربریت جامعه ی ایلاتی حجاز بر می خیزد. مبارزهی متشکل کارکران سرکوب می شود ، هرگونه اعتراضی از سوی کارگران نسبت به تجاوز سرمایدران با گسیل نیروهای حراست که تحت فرماندهی مدیر عامل است در نطفه خفه می شود ،پیشتاران را دستگیر می کنند و با ضرب وشتم به زندان های دراز مدت محکوم می کنند ، شلاق در میدان های شهر می زنند تا درس عبرتی شود برای دیگر کارگرانی که در تدارک اعتصاب واعتراض دیگری هستند. رفیق کارگری که برای مدت طولانی در این ساختمان پلا سکو کار می کرده می نویسد :
“اری پلاسکو برای چند صد نفر بهشتی بود اما برای هزاران نفر کارگری که جوانی و عمرشان را از پله های پلاسکو بالا و پایین رفته و در بهترین حالت ارزوی خوردن یک پرس غذا را داشتند جهنمی بیش نبوده که شعله هایش امروز دیده شد و در میان این شعله ها سوختن همنوعان خود را شاهد بودیم که به خاطر انباشت سرمایه، تعدادی چه مظلومانه می سوزند و این سوختن تا زمانی تشکلات مستقل و سرخ کارگری موجود نباشد ادامه دارد”
رفقا
پلاسکو نمونه ی بارزی از چهره ی خشونت بار سرمایه داری موجود در ایران است. حادثه ی پلا سکو بارها تکرار شده و تا هنگامی که این رژیم بر سر قدرت است بازهم تکرار خواهد شد. مزد ارزان وبردگی مطلق کارگران با پائین ترین امکانات ایمنی ،چنین است روش حاکمیت . دارودسته ی سرمایداران بزرگ کنونی ایران نافشان به نظام سیاسی اسلامی به رهبری ولایت فقیه خامنه ای گره خورده است و در این نزدیک چهار دهه امتحان خود را داده اند. و بار دیگر با آتش سوزی پلاسکو معلو م شد چگونه جهنمی برای زحمتکشان است.
جمع قدم اول در خدمت ایجاد حزب انقلابی طبقه کارگر ضمن همدردی طبقاتی با خانواده و دوستاران قربانیان این حادثه بر این باور است :
رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی چون دیواری پوسیده است که فرو خواهد ریخت
براین باور است که با مبارزه ی هدفمند تشکل های موجود کارگری مستقل می توانند فدراسیون سراسری کارگری را برپا سازند
براین باور است که طبقه کارگر احتیاج مبرم به حزب سیاسی پیش قراول دارد و کارگران از خود گذشته ، آبدیده در میارزات، می توانند با متشکل شدن گامی بزرگ در اینجهت بردا دارند.

در مراسم تشیع کشته شدگان فاجعه پلاسکو روز پنجشنبه دست داشتن مسئولین جمهوری اسلامی در این فاجعه را افشا کرده ، خواهان محاکمه مسببین این فاجعه باشیم.

جمع قدم اول
۶/بهمن ماه ۱۳۹۵

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *